Кина-VX1000 VU производител и снабдувач | Shengda

нашите производи

VX1000-VU

Краток опис:

дел No.:VX1000-VU

Тип на производ: 50/144 / 430MHz База Антена

Место на потекло: Fujian Quanzhou

Начин на плаќање: ТТ или Western Union или Paypal

Името на брендот: Shengda


детали за производот

Делови информации

50/144 / 430MH z три- Бенд базна станица Антена

електрични спецификации
Опсег на фреквенција (MHz)

50/144/430

поларизација

Вертикално

импеданса

50 Ohm

Добивка (dBi)

1.5 / 2.15 / 5.5

Радијација

Конструкција

VSWR

≤1.5

Максимална моќност (W)

200

заштита осветлување

директен Приземен

 

механички карактеристики
конектор

N-Жена 

конектор позиција

дното

должина

1400 ± 20 mm

Пакување тежина (kg)

0.8Kg

зрачи материјал

Cu

Radome материјал

фиберглас

боја

Белата

Работна температура (℃)

-50 ~ 70

Материјал на хардвер снабдени

метали

За прицврстување (мм)

φ30-62mm

предмети

Квантитет

Антена

1pcs

прачки

3бр

U-Клип

2 парчиња

Напишете ја вашата порака тука и испратете ја на нас

Топло-продажба на производи

Квалитетот на прво место, Безбедност Загарантирана